eaton-electric.sk

Zákaznické centrum Eaton

OBJEDNÁVKY TOVARU

objednávky tovaru, stav objednávok, dostupnosť tovaru, termíny dodania

Telefón: +421 2 4820 4316 - 17
E-mail: EatonCareSK@eaton.com

TECHNICKÁ PODPORA

produktové poradenstvo, cenové dopyty

Telefón: +421 2 4820 4320
Telefón: +421 2 4820 4325
E-mail: PodporaSK@eaton.com

ZÁLOŽNÉ ZDROJE – SERVIS

Telefón: +421 2 4820 4324
Telefón: +421 903 795 649
E-mail: UPSInfoSlovakia@eaton.com

SEKRETARIÁT

Telefón: +421 2 4820 4311
Telefón: +421 905 579 490
E-mail: ElectricSK@eaton.com


Všeobecné obchodné podmienky na predaj tovaru


Slovenská republika
Eaton Electric na Slovensku


História spoločnosti Eaton

 

História nadnárodného koncernu Moeller začala pred viac než sto rokmi, keď v roku 1899 založil Franz Klöckner spoločnosť na výrobu elektrických spínacích prístrojov. Do okruhu svojich najbližších spolupracovníkov si vybral schopného inžiniera Heina Moellera, ktorého vymenoval hlavným inžinierom a neskôr riaditeľom spoločnosti. Pod jeho vedením sa firma stala najväčším nemeckým výrobcom v obore spínacích prístrojov nízkeho napätia. V 40. rokoch minulého storočia prijala spoločnosť názov Klöckner Moeller a expandovala na zahraničných trhoch. Koncern mal v 50. rokoch svoje obchodné zastúpenia v 42 krajinách.

 

Už v prvých rokoch svojho vzniku firma prichádzala s inováciami technických riešení. Jedným z nich v obore spínacích prístrojov nízkeho napätia bol napr. bez údržbový stýkač s rovnakou životnosťou, akú má motor. Ihneď potom prichádza firma s obdivuhodným inovačným riešením, akým je plne automatický stojan pre čerpania paliva s použitím pancierového olejového stýkača. Ale firma drží krok i v počítačovom veku. V 80. rokoch predstavuje Klöckner-Moeller absolútnu novinku, ktorou je prvý elektronický kompaktný priemyslový automat pre ovládanie výrobných liniek.

 

Značka Moeller reprezentovala po celom svete najprogresívnejšie technológie. Do detailov premyslené systémy zaručujú bezpečnú a spoľahlivú funkciu celej prevádzky. Komplexné riešenie "šité" presne podľa požiadaviek zákazníka sa uplatňujú vo všetkých oboroch ľudskej činnosti. Na konci 90. rokov minulého storočia dochádza v spoločnosti k dvom významným udalostiam. Spoločnosť prijíma obchodný názov Moeller a akvizícia nemeckého koncernu Felten & Guilleaume je ponuka doplnená o prístroje, ktoré boli doposiaľ nakupované od iných výrobcov t.j. inštalačné prístroje nízkeho napätia, rozvádzače a navyše pribudli prístroje vysokého napätia do 36 kV. Ucelená ponuka prístrojov dovoľuje riešiť i veľmi náročné projekty. Koncern so sídlom v nemeckom Bonne dosahuje obrat v obchodnom roku 2000/01 vo výške 2,4 mld. DM, zisk 41 mil. DM.

 

Prelomovým bodom pre spoločnosť Moeller bol rok 2008, kedy sa stal súčasťou celosvetovej korporácie Eaton. Spoločnosť Eaton založil v roku 1911 Joseph Eaton, ktorý v duchu inovácií a etického podnikania viedol spoločnosť k splneniu svoje vízie. Na trhy v Európe prenikol Eaton už v roku 1946 s podielom v spoločnosti Hobourn-Eaton Manufacturing Company Ltd., ktorá bola vtedy popredným britským výrobcom motorových čerpadiel a ozubených kolies. Od tej doby významne vzrástla prítomnosť produkcie Eaton v tomto regióne a svoje postavenie sme posilnili počas ďalších rokov aj prostredníctvom viacerých akvizícií. V súčasnosti naše osvedčené technológie a výrobky hrajú dôležitú úlohu pri riadení napájania od energeticky úsporných budov, miest a infraštruktúry až po budúce generácie lietadiel, automobilov, nákladných vozidiel a strojov. Počas rokov sa spoločnosť Eaton vyvinula z vodcu a inovátora v oblasti automobilových technológií a riadenia spotreby elektrickej energie do spoločnosti, ktorá ponúka kompletné portfólio produktov aj v oblasti hydrauliky a akvizíciou Cooper Industries v roku 2012 sme rozšírili produktové portfólio aj  o rad výrobkov v oblasti bezpečnosti a osvetlenia.

 

V roku 2011 oslávil Eaton svoje 100. výročie vzniku. Aktuálne je to už viac ako sto rokov, čo v duchu inovácií a korektného podnikania hrá Eaton dôležitú úlohu pri riadení napájania po celom svete a ovplyvňuje tak náš každodenný život na trhoch v Európe, Strednom východe, v Rusku a v Afrike.


História pobočky na Slovensku

 

Pôsobenie firmy Moeller začalo na Slovensku v roku 1994 prostredníctvom českej spoločnosti Felten & Guilleaume Elektrotechnika, ktorá ako dcérska spoločnosť nemeckého koncernu Felten & Guilleaume Energietechnik dostala za úlohu zabezpečiť prezentáciu a predaj výrobkov v Čechách a na Slovensku. Vďaka úspešnej spolupráci s najväčšími veľkoobchodnými firmami v oblasti predaja elektrotechnického tovaru a prepracovanému systému technickej podpory sme sa stali jednou z najznámejších spoločností pôsobiacich v oblasti elektroinštalácií nízkeho napätia v budovách.

 

Úspechy viedli v júni 1998 k založeniu dcérskej spoločnosti priamo na Slovensku – Felten & Guilleaume Slovakia s.r.o.. Tento firemný medzník bezprostredne priniesol zvýšenie kvality v obchodnom styku pre slovenských zákazníkov a opäť zvýšil prestíž značky Felten & Guilleaume na Slovensku. Ďalším medzníkom pre firmu bola udalosť z jesene 1998, keď v Nemecku došlo ku spojeniu firiem Felten & Guilleaume a Klockner Moeller, čo do značnej miery ovplyvnilo celkové pôsobenie a smerovanie oboch firiem už v novovzniknutom spoločnom zoskupení Moeller Group a v nemalej miere ovplyvnilo pôsobenie našej firmy na Slovensku.

 

Spoločnosť Felten & Guilleaume Slovakia sa plne zaradila do tejto štruktúry a v roku 2001 zmenila meno na Moeller Electric s.r.o. Zaradením sortimentu Moeller do našej ponuky sa nám značne rozšíril i priestor nášho pôsobenia, hlavne v oblasti silnoprúdových zariadení, automatizácie a rozvodov energie.

 

Zastúpenie skupiny Eaton Corporation na slovenskom trhu s touto značkou začalo od apríla roku 2008, pod názvom Eaton Electric, s.r.o.

 

História spoločnosti Eaton na Slovensku

 

 • 1994 - súčasť koncernu Felten & Guilleaume
 • 1998 - založenie dcérskej spoločnosti na Slovensku – Felten & Guilleaume Slovakia s.r.o.
 • 2001 - zaradenie do štruktúry Moeller
 • 2008 - Moeller sa stal súčasťou korporácie Eaton
 • 2012 - Eaton akvizoval spoločnosť Cooper Industries

 

Naše hlavné ciele a priority

 

 • Kvalita, spoľahlivosť, osobný prístup
 • Poskytovanie komplexných riešení podľa potrieb zákazníkov a požiadaviek trhu
 • Pre lídrov na trhu vytvárať optimálne podmienky vďaka našim inovatívnym produktom

 

Spolupráca s Českou republikou

 

 • Od roku 2011 Eaton Electric úspešne spolupracuje s českou pobočkou Eaton Elektrotechnika
 • Pobočky v ČR
  • Obchodná kancelária v Prahe a Ústí nad Orlicí
  • Distribučné a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna
  • Výrobný závod v Suchdole nad Lužnicí
 • V roku 2012 otvorila skupina Eaton 1. Európske inovačné centrum vo Vedecko-technickom parku v Roztokách pri Prahe