eaton-electric.sk

Produkty

Zákaznické centrum Eaton

OBJEDNÁVKY TOVARU

objednávky tovaru, stav objednávok, dostupnosť tovaru, termíny dodania

Telefón: +421 2 4820 4316 - 17
E-mail: EatonCareSK@eaton.com

TECHNICKÁ PODPORA

produktové poradenstvo, cenové dopyty

Telefón: +421 2 4820 4320
Telefón: +421 2 4820 4325
E-mail: PodporaSK@eaton.com

ZÁLOŽNÉ ZDROJE – SERVIS

Telefón: +421 2 4820 4324
Telefón: +421 903 795 649
E-mail: UPSInfoSlovakia@eaton.com

SEKRETARIÁT

Telefón: +421 2 4820 4311
Telefón: +421 905 579 490
E-mail: ElectricSK@eaton.com


Všeobecné obchodné podmienky na predaj tovaru


Slovenská republika
Klasická elektroinštalácia

 

Podľa súčasných trendov v bytovej architektúre sú nové prístroje štvorcového tvaru, s výrazným rámikom a stredovým krytom v rozmere 45x45 mm. Možno vybrať spínače  ako s oblými tvarmi rámikov (rad Original), tak aj moderné vypínače s ostrými hranatými líniami (rad Intense a Pure). Vyberať môžete zo širokej škály materiálov - od ľahkého plastového prevedenia cez exkluzívne kovy, leštené aj matné, až po bambus. Z farieb sa ponúka tradičné biela a krémová, ale aj ľahké pastely, metalické farby i výrazné farby sýtych a lesklých odtieňov.

 

Nové prístroje Eaton vhodné pre všetky typy interiérov

Z ponuky si vyberú milovníci nenápadného klasického vzhľadu, hľadajúci vypínače pre tradičné interiéry (rad Original a Intense), ale aj milovníci výrazných a dizajnovo zaujímavých vypínačov, ktoré majú v moderne poňatých interiéroch na prvý pohľad zaujať (rada Intense, Pure a Mysterious). Za pekným dizajnom a spoľahlivými prístrojmi sa odvíja celá paleta funkcií. Nespočetné množstvo technických vylepšení prístrojov existujúce radu PR20, PR20Soft, daVinci, Ciri a AXEND prináša montážnym firmám aj užívateľom kombináciu jednoduchého použitia, pohodlie a elegantného dizajnu. Tie najväčšie rozdiely môžete nájsť v najmenších detailoch, pričom každý jednotlivý detail zjednodušuje inštaláciu.

 

Čo robí z vypínača dobrý vypínač?

  • Kvalitné prevedenie strojčeka
  • Dokonalé svorky
  • Malá montážna hĺbka
  • LED diódy - klik systém
  • Rozpery pre náročnú montáž
  • Jednoduchá a rýchla montáž
 


Strojčeky prístrojov sú spoločné pre všetky tri rady Original, Intense a Pure. Rámčeky sa vyrábajú tiež vo viacnásobnom prevedení s osovou vzdialenosťou 71 mm a sú identické pre vodorovnú a zvislú montáž. Zákazník sa tak môže rozhodnúť takmer na poslednú chvíľu, ako budú osadené inštalačné krabice pre násobnú montáž. Túto výhodu ale najviac ocenia montážne firmy a veľkoobchody, pretože počet položiek na sklade klesá na polovicu.

 

Pripojovacie svorky pre väčšinu vypínačov a zásuviek sú umiestnené na jednej strane, čo umožňuje skrátenie vodičov z kábla na rovnakú dĺžku. Tým ušetríte pri montáži veľa času. Skrutkové svorky poskytujú pripojenie 2 vodičov s prierezom 2,5 mm2. Celá inštalácia vyžaduje len jeden skrutkovač s rovným alebo krížovým hrotom. Pripojovacie skrutky sú zapustené v strojčeku, aby umožnili ľahké navádzanie aku-skrutkovača. Hrot skrutkovača takýmto spôsobom ľahko nájde skrutku a neskĺzne. Veľmi dôležité je prehľadné označenie svoriek, ktoré korešponduje so schémou zapojenia vzadu prístroja. Spredu sa každý prístroj ľahko identifikuje vďaka vyznačenému symbolu a typovému označeniu.
  

 

Montážna hĺbka vypínača je oproti staršej rade nižšia, bola znížená až na iba 18 mm. Tým získate viac miesta pre káble v zapustenej montážnej krabici.

 

U tlačidla alebo vypínača môže byť požadovaná signalizačná alebo orientačná kontrolka. Po novom je možné využiť tzv. klik systém, kedy sa jednoduchým nasunutím zozadu na prístroj nasadí "batoh" s modulom LED 230 V. Inštalácia s automatickým pripojením je mimoriadne jednoduchá a rýchla. Po nasunutí LED okamžite svieti. Podobne možno použiť presvetľovací klik modul pre zásuvku 230 V pre signalizáciu výskytu sieťového napätia – napr. pre zásuvky, ktoré sú centrálne vypínané pri odchode. Pri vypínači s delenou klapkou (radenie 5) Nový klik systém - "batoh" možno presvetliť obe polovice. V tomto prípade je nutné použiť samostatné LED diódy s pripojovacími vodičmi, ktoré sú na koncoch ukončené dutinkami. LED diódy sa vsunú do vodiacich otvorov, pričom nový systém montáže bráni vypadnutiu pri montáži. Prístroje sa dodávajú s LED 230V alebo pre napätie 12, 24 V v niekoľkých farbách - modrá, zelená, červená a jantárová.

 

Dôležitou súčasťou strojčeka je montážny rám. Je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm, všetky jeho časti sú galvanicky upravené. Vyniká svojou pevnou a tuhou konštrukciou, vystužené okraje zabraňujú deformácii strojčeka pri montáži. Pre presnú montáž prístrojov vedľa seba do násobných krabíc s rozostupom 71 mm je rám vybavený okami s možnosťou rybinového spojenia. Ak je prvý prístroj namontovaný rovno, rybinové spojenie zabezpečí, že aj ďalšie prístroje budú automaticky tiež rovné a nevznikne problém s deformáciou rámčeku. Pre uchytenie montážneho rámu do krabice je možné použiť niekoľko typov predlisovaných otvorov.

 

Rýchlosť montáže výrazne zvyšujú rozpery, ktoré uľahčujú montáž prístroja aj do hlboko osadených krabíc pod omietkou, pričom prichytenie prístroja zostáva mimoriadne pevné. Sú nainštalované u väčšiny prístrojov na montážnom ráme. U vypínačov sa pre uchytenie už nepoužívajú gumičky a v prípade nutnosti je možné ľahko pomocou skrutkovača odstrániť, prípadne nahradiť ešte dlhšími - tie sa objednávajú samostatne.

 

Kompletizácia vypínača je teraz rýchlejšia. Možno ju vykonať len v troch krokoch, a to je o jeden krok menej ako u staršej rady. Pre pripevnenie rámčeka už nie je potrebná montážna úchytka, rámček sa montuje jednoduchým nasadením na prístroj spredu! Pre montáž prístroja je možné použiť bežné inštalačné krabice napr. KU, KP apod. s minimálnou hĺbkou 40 mm. Montážny rám nedovolí osadiť prístroj príliš hlboko. Na vypínač sa nasadí stredový kryt, naň rámček. Výhodou tohto riešenia je nielen rýchlosť montáže, ale hlavne možnosť výškového prispôsobenia prístroja na stene až v 5 polohách, kedy je prístroj nainštalovaný napr. na vyčnievajúcej krabici, prípadne na sadrokartónovej krabici s osadením. Rámček vždy presne dosadne na stenu a prekryje "problémy" inštalácie. Možno ho buď manuálne alebo pomocou skrutkovača ľahko vybrať, napríklad pri maľovaní. Stredový kryt chráni svorky pred dotykom so živou časťou!

 

 

A teraz už zostáva prístroj elegantne označiť číslom silového vývodu alebo funkciou. Pre označenie vypínača sa najčastejšie používajú stredové kryty s popisným štítkom. Sú ale aj iné možnosti označenia. Napríklad pre nemocnice, kancelárie, administratívne budovy a pod možno objednať rámčeky v bielej rade Original s textovým poľom pre identifikáciu prístroja. Ďalšou možnosťou označenia je použitie priehľadného PVC adaptéra pre tlačený štítok, ktorý sa vloží vodorovne alebo zvisle priamo pod rámček. Takto možno označiť ľubovoľný dizajn rámčeka.

 

Budete maľovať? Potom z vypínačov a zásuviek vyberte rámček a na stredový kryt nasuňte maliarsku krytku. Tá ochráni prístroj pred znečistením pri maľovaní a to aj v prípade, že pre maľovanie používate valček. Krytku je možno premaľovať, po maľovaní umyť a kedykoľvek použiť neskôr. Dômyselné!

 

Nové dizajnové rady - Original, Intense a Pure

 

Original

Rad Original je charakterizovaná mimoriadne jemnými oblými líniami rámčekov s nevtieravou bielou, krémovou, striebornou, hnedou alebo svetlo šedou farbou. Príjemne vás prekvapí svojou cenou, ktorá je v porovnaní s ich kvalitným prevedením viac než priaznivá. Oproti staršej rade PR20 je vypínač v bielej farbe približne o 20% lacnejší.

 

Intense

Domové prístroje Intense na seba upútajú pozornosť na prvý pohľad. V duchu súčasných trendov pôsobí minimalistickým až jemným dojmom, avšak pri zachovaní hranatých línií. Zo širokej ponuky šiestich pastelových farieb rámčekov - azúrovej, striebornej, bronzovej, antracitovej, bielej, hnedej a troch leštených metalických prevedení - striebornej, zlatej a kovovo striebornej, si vyberie úplne každý. Intense je dizajn pre každý interiér.

 

Pure

Rad Pure, určený pre najnáročnejšiu klientelu, je stelesnením moderného dizajnu. Prístroje vynikajú čistými, ostro rezanými líniami, pozornosť pútajú mimoriadne elegantným prevedením. Pôsobí luxusným, mohutným dojmom. Exkluzívne prírodné materiály pre výrobu rámčekov ako sú hliník, lakovaná oceľ, bambus alebo nerezová oceľ zaručujú trvalú a elegantnú povrchovú úpravu. Sú dostupné celkom v 11 prevedeniach rámčekov a 12 farbách stredových krytov. Sú vhodné do všetkých typov moderných interiérov.

 

Mysterious

Prevratná novinka v domových vypínačoch! Mysterious – tzv. neviditeľný vypínač bez rámčeka - nadchne všetkých milovníkov extravagancie a originálneho dizajnu. Prístroje sú úplne zapustené do tehlovej alebo sadrokartónové steny a sú premaľované, resp. prelepené dekoratívnou tapetou, samozrejme umývateľnou. Dokonale tak splývajú s interiérom, ich umiestnenie na stene prezrádza iba vonkajšie medzikružie prístroja, presvetlené modrými LED diódami vo vnútri tlačidla. Dotykom na ľubovoľné miesto tlačidla sa aktivuje 1 zo 4 beznapěťových kontaktov, ktorý vybavuje napr. impulzné relé alebo binárny vstup systému Nikobus alebo RF. Prístroje Mysterious sú originálne, luxusné a jedinečné. Na http://www.mysterious.be/ sa zoznámte so spôsobom montáže a rôznymi možnosťami využitia v tých najnáročnejších interiéroch. Už nikdy nemusíte vyberať rámik, ktorý sa najviac hodí k zariadeniu Vášho interiéru!
 

 

Katalóg Domové elektroinštalácie xComfort pre výber nových dizajnových radov si môžete stiahnuť z http://www.xcomfort.cz/ alebo si ho vyžiadajte v tlačenej podobe na adrese podporaSK@eaton.com.