eaton-electric.sk

Produkty

Zákaznické centrum Eaton

OBJEDNÁVKY TOVARU

objednávky tovaru, stav objednávok, dostupnosť tovaru, termíny dodania

Telefón: +421 2 4820 4316 - 17
E-mail: EatonCareSK@eaton.com

TECHNICKÁ PODPORA

produktové poradenstvo, cenové dopyty

Telefón: +421 2 4820 4320
Telefón: +421 2 4820 4325
E-mail: PodporaSK@eaton.com

ZÁLOŽNÉ ZDROJE – SERVIS

Telefón: +421 2 4820 4324
Telefón: +421 903 795 649
E-mail: UPSInfoSlovakia@eaton.com

SEKRETARIÁT

Telefón: +421 2 4820 4311
Telefón: +421 905 579 490
E-mail: ElectricSK@eaton.com


Všeobecné obchodné podmienky na predaj tovaru


Slovenská republika
Vačkové spínače T a vypínače P


V ponuke firmy EATON nájdete výkonné a zároveň kompaktné vačkové spínače T a vypínače P. Tieto prístroje možno využiť ako v priemyselných tak aj v domových inštaláciách. Stupeň krytia spredu IP65 umožňuje použitie spínačov vo veľmi náročných podmienkach. K dispozícii sú nasledujúce montážne vyhotovenia:

 

 • Povrchová montáž v skrinke
 • Povrchová montáž hlavného vypínača v skrinke
 • Montáž do panelu
 • Montáž hlavného vypínača do panelu
 • Montáž do panelu s centrálnym upevnením do otvoru 22,3 mm
 • Zadná montáž na DIN lištu
 • Zadná montáž na DIN lištu hlavného vypínača
 • Zadná montáž do rozvádzača

 

Vačkové spínače sú dostupné v širokom prúdovom rozsahu. Vypínať môžete prvky riadiacich obvodov od 10 A až po hlavné prúdové dráhy do 315 A. Okrem štandardných konfigurácií ako sú hlavné vypínače, vypínače zapnuté/vypnuté, bezpečnostné spínače, prepínače s nulovou polohou, reverzačné prepínače, stupňové prepínače, môžu byť realizované aj obvody vytvorené podľa vášho želania. Stačí vyplniť objednávkový formulár a do týždňa máte požadovaný typ k dispozícii. Obsiahly sortiment príslušenstva rozširuje možnosti použitia spínačov v rôznych aplikáciách.

 

 

Miniatúrne vačkové spínače TM

 

Miniatúrne vačkové spínače sa odlišujú svojou veľkosťou, jednoduchou manipuláciou a montážnymi možnosťami. Na výber je k dispozícii mnoho konštrukčných typov. Menovitý výkon TM podľa AC-23A je 3 kW pri 400/415 V, 50 - 60 Hz. Menovitý trvalý prúd Iu je 10 A. Miniatúrny vačkový spínač TM sa používa prevažne ako vypínač zapnuté/vypnuté; prepínač, stupňový prepínač, ovládací spínač, kódovací spínač a vypínač riadiacich obvodov.

 

 

Vačkové spínače T

 

Vačkové spínače T predstavujú veľmi flexibilný, kompaktný a robustný modulárny systém a sú k dispozícii v typových veľkostiach T0, T3, T5B, T5, T6 a T8 podľa menovitého výkonu od 6,5 kW do 132 kW v triede AC-23A pri 400/415 V, 50 - 60 Hz. Menovitý trvalý prúd Iu sa pohybuje medzi 20 A a 315 A. Vačkové spínače T nachádzajú široké spektrum použitia ako napríklad hlavný vypínač, reverzačný prepínač, prepínač hviezda-trojuholník, prístrojový prepínač, atď. K dispozícii sú tiež vyhotovenia vytvorené podľa priania zákazníka.

 

 

Vypínače P

 

Okrem vačkových vypínačov T firma Eaton ponúka tiež vypínače P, ktoré sú k dispozícii v typových veľkostiach P1 až do 32 A, P3 až do 100 A a P5 až do 315 A. U týchto vypínačov pôsobí ručný ovládací prvok priamo na kontakty, ktoré sú nútene rozpínané. Okrem ich použitia ako vypínačov s / bez funkcie núdzového vypnutia je možné vačkové vypínače P použiť aj ako vypínače zapnuté/vypnuté, vypínače pre údržbu a opravy alebo ako bezpečnostné spínače.

 

 

Uzamykateľné vypínače

 

Zabezpečenie vačkových spínačov typových veľkostí T0 a T3 a vypínačov P1 je možné zvýšiť pomocou zámkových systémov, ktoré sú k dispozícii v troch vyhotoveniach. V štandardnej ponuke sú:

 

 • Ovládanie kľúčom S-T0 - kľúč nahrádza ovládaciu páku
 • Zamykanie pomocou cylindrickej vložky SVA
 • Zamykanie pomocou visiaceho zámku SVC

 

Všetky vyhotovenia umožňujú uzamknutie určitých rozsahov prepínačov, ktoré môžu byť ľubovoľne definované. Spínače či vypínače v prevedení s uzamknutím pomocou cylindrickej vložky prípadne vo vyhotovení ovládanom kľúčom sú vhodné aj pre systém univerzálneho kľúča s bezpečnostným certifikátom.