eaton-electric.sk

Produkty

Zákaznické centrum Eaton

OBJEDNÁVKY TOVARU

objednávky tovaru, stav objednávok, dostupnosť tovaru, termíny dodania

Telefón: +421 2 4820 4316 - 17
E-mail: EatonCareSK@eaton.com

TECHNICKÁ PODPORA

produktové poradenstvo, cenové dopyty

Telefón: +421 2 4820 4320
Telefón: +421 2 4820 4325
E-mail: PodporaSK@eaton.com

ZÁLOŽNÉ ZDROJE – SERVIS

Telefón: +421 2 4820 4324
Telefón: +421 903 795 649
E-mail: UPSInfoSlovakia@eaton.com

SEKRETARIÁT

Telefón: +421 2 4820 4311
Telefón: +421 905 579 490
E-mail: ElectricSK@eaton.com


Všeobecné obchodné podmienky na predaj tovaru


Slovenská republika
Frekvenčné meniče PowerXL


 

Nový rad frekvenčných meničov, ktorý nesie označenie PowerXLTM, pôsobí robustnou konštrukciou a disponuje efektívnou riadiacou časťou. Základom sú dve produktové série DC1 a DA1, ktoré dokážu pokryť oblasti od jednoduchých až po vysoko komplexné aplikácie, ako pre sériovú výrobu v strojárstve, tak aj mimo nej. Pred náročnými okolitými vplyvmi sú nové frekvenčné meniče PowerXLTM dokonale chránené vysokým stupňom krytia až IP66 a vďaka zvýšenej ochrane lakovaním PCB dosky sú meniče DA1 vhodné tiež pre použitie v prostredí s vysokou vlhkosťou.

 

Všetky produkty z nového radu je možné využívať pre plný výkon až do okolitej teploty 50-°C (IP20) bez dodatočného chladenia a sú vybavené ochranou proti skratu na výstupe. Spoľahlivosť zvyšujú tiež ventilátory s valivými ložiskami, ktoré zaručujú dlhú životnosť. Minimalizácia projektovania, inštalácie a nárokov na technické znalosti je zaistená zjednodušením technológií pomocou funkcie automatického nastavenia a jednoduchého parametrizovania iba 14-timi základnými parametrami. Toto zabezpečuje rýchlu prípravu nového zariadenia do prevádzky.

 

Programovanie frekvenčných meničov PowerXLTM je možné realizovať cez integrovanú klávesnicu a LED (OLED) displej alebo z pripojeného PC. Pri použití externej klávesnice s displejom je možné pristupovať až k 63 zariadeniam z jedného modulu. Dodatočný bluetooth adaptér umožňuje rýchle nastavenie a uloženie zvolených parametrov a následné kopírovanie do iných zariadení. Tzv. "Help card" v každom prístroji ponúka rýchly prehľad parametrov a označenie svoriek. Odnímateľná svorkovnica riadiacich signálov frekvenčných meničov DC1 a DA1 robí inštaláciu a pripojenie zariadení ešte jednoduchšími.DC1  - Ideálne riešenie pre konvenčné pohony
Kompaktné frekvenčné meniče DC1 s jednoduchým pripojením a inštaláciou sú vhodné na riadenie ventilátorov, čerpadiel a dopravníkov. Charakteristika V/f riadenia umožňuje zaistiť vysoký točivý moment motora aj pri nízkej rýchlosti. Frekvenčné meniče s riadením pomeru V/f môžu poskytovať lepší záberový moment a možnosť preťaženia pri nízkych rýchlostiach, pokiaľ je rast napätia pri nízkych rýchlostiach riadený automaticky. Produktový rad DC1 dokáže poháňať motor pri 150% menovitom zaťažení po dobu 60 sekúnd a 175% po dobu 2 sekúnd. Vstavaný PI regulátor môže realizovať reguláciu napr. prietoku alebo tlaku pomocou ovládacieho obvodu so snímačmi disponujúcimi analógovým signálom 0 - 10 V. Všetky modely sú dodávané so 7-segmentovým displejom a klávesnicou. Je možné si vyberať medzi vstavaným EMC filtrom a brzdným rezistorom. V prípade, že základná výbava DC1 je nedostačujúca, môže byť ľahko rozšírená pomocou doplňujúcich modulov, vstupov / výstupov. Okrem verzie IP20 až do 11kW s inštaláciou do rozvádzačov sú ponúkané tiež prevedenia IP66 až do 7,5 kW. Frekvenčné meniče DC1 sú tiež plne vybavené pre komunikáciu cez rozhranie CANopen alebo Modbus-RTU. V spojení s SWD modulom dokážu frekvenčné meniče využívať schopnosti systému SmartWire-DT.

 

DA1 - Frekvenčné meniče pre náročné aplikácie

Frekvenčné meniče radu DA1 sú ideálnou voľbou pre riadenie náročných a rýchlostne závislých aplikácií. Široký rozsah výkonu až do 250 kW, spoločne s kompaktnými rozmermi a vysokou úrovňou funkčnosti predurčujú ich využitie predovšetkým tam, kde sú náročné požiadavky na riadenie motorovej záťaže. Štandardom tohto produktového radu je podpora komunikácie Modbus-RTU alebo CANopen a integrovaný EMC filter s brzdným tranzistorom. Okrem vektorového riadenia (SLV) je možné využiť základné riadenie V/f alebo pokročilé CLV riadenie. Frekvenčné meniče môžu byť používané pri 150% preťažení počas prevádzky a 200 % preťažení počas štartu.

 

Stupeň krytia IP66 umožňuje použitie v aplikáciách s inštaláciou mimo rozvádzača. S PLC funkciami parametrizačného software drivesConnect je možné vytvárať vlastné logické väzby, napríklad s časovými závislosťami a vytvoriť tak svoje vlastné aplikácie. Do zariadenia môžu byť pridané rôzne rozširujúce moduly rovnako ako ďalšie vstupy / výstupy (analógové alebo digitálne). S funkciou "Safe Torque Off" (STO) poskytujú frekvenčné meniče DA1 najzákladnejšiu integrovanú bezpečnostnú funkciu. Niekoľko komunikačných modulov pre DA1 poskytuje konektivitu pomocou Ethernet protokolov na báze (PROFINET, Ethernet IP, EtherCAT, Modbus TCP, BACnet IP), ďalej najrozšírenejšiu komunikáciu Profibus alebo pre severoamerický trh DeviceNet. S modulom SWD môžu byť frekvenčné meniče pripojené tiež do systému SmartWire-DT. Všetky výkonové typy sú k dispozícii tiež s displejom OLED s vysokým rozlíšením.

 


Pomôcka pre výber – efektívne projektovanie

 

 

Elektronická alebo tlačená verzia pomôcky pre výber ponúka jednoduchú pomoc s voľbou správneho frekvenčného meniča pre vašu aplikáciu a súvisiacim príslušenstvom ako sú spínacie či ochranné prvky, prípadne vhodné veľkosti tlmiviek a filtrov.

 

Online verziu výberového pravítka nájdete TU.

 

Viac informácií k frekvenčným meničom PowerXL nájdete TU.