eaton-electric.sk

Produkty

Zákaznické centrum Eaton

OBJEDNÁVKY TOVARU

objednávky tovaru, stav objednávok, dostupnosť tovaru, termíny dodania

Telefón: +421 2 4820 4316 - 17
E-mail: EatonCareSK@eaton.com

TECHNICKÁ PODPORA

produktové poradenstvo, cenové dopyty

Telefón: +421 2 4820 4320
Telefón: +421 2 4820 4325
E-mail: PodporaSK@eaton.com

ZÁLOŽNÉ ZDROJE – SERVIS

Telefón: +421 2 4820 4324
Telefón: +421 903 795 649
E-mail: UPSInfoSlovakia@eaton.com

SEKRETARIÁT

Telefón: +421 2 4820 4311
Telefón: +421 905 579 490
E-mail: ElectricSK@eaton.com


Všeobecné obchodné podmienky na predaj tovaru


Slovenská republika
Nadprúdové relé


Nadprúdové relé ZB

 

Nadprúdové relé ZB poskytujú ochranu motora v prípade preťaženia alebo straty fázy. Integrované pomocné kontakty odpájajú záťaž pomocou silových kontaktov stýkača a signalizujú poruchu. Tieto relé môžu byť tiež použité v prostrediach s nebezpečím výbuchu (EEx).

 

Nadprúdové relé možno montovať priamo na stýkače DILM až do 250 A. V prípade potreby môže byť relé inštalované samostatne.

 

 

Elektronické nadprúdové relé ZEB

 

Elektronické nadprúdové relé ZEB sú ideálnym riešením pre zvýšenú ochranu motora. Štandardné funkcie ochrany motora, ako je ochrana proti preťaženiu prúdu, rovnako ako detekcia výpadku fázy a fázová asymetria sú doplnené výhodami elektronického vyhodnotenia.

 

Na rozdiel od bimetalových nadprúdových relé je v týchto zariadeniach široký rozsah nastavenia menovitého prúdu spúšte proti preťaženiu motora. Voliteľné triedy rozbehu až do CLASS 30 zaisťujú optimálnu ochranu pri bežných aj náročných rozbehových podmienkach. To má za následok výrazné zníženie počtu variant zariadení, čo vedie k úsporám nákladov na zásoby, ako aj zjednodušenie vo výbere typu a projektovanie.

 

Variant (ZEB ...-GF) má tiež voliteľnú detekciu zemného spojenia a poskytuje tak dodatočnú ochranu systému. Nastaviť možno automatický alebo manuálny reset, rovnako ako aktiváciu alebo deaktiváciu citlivosti výpadku fázy a detekciu asymetrie fáz.

 

Nadprúdové relé radu ZEB sú k dispozícii v menovitých prúdoch motorov až do 100 A pre samostatnú montáž alebo pre priamu montáž na stýkač DILM.

 

 

Termistorové relé EMT6

 

Termistorové relé EMT6 chránia stroje pred prehriatím počas ťažkých rozbehov, brzdenia, podpätia, prepätia alebo vysokej frekvencii spínania. Teplota je sledovaná termistorom, ktorý je inštalovaný priamo vo vinutí motora. V prípade prekročenia teploty sú prepnuté výstupné kontakty relé, ktoré odpoja záťaž a stav je potom signalizovaný pomocou LED. Ďalšia oblasť využitia EMT6 je kontrola teploty ložísk, prevodových olejov či chladiacej kvapaliny.

 

 

K dispozícii sú tri typy s odlišnými vlastnosťami: EMT 6, EMT 6-DB a EMT 6-DBK.


EMT 6-DBK je najuniverzálnejší a ponúka funkcie: automatický alebo manuálny reset, rozpoznávanie skratu v obvode snímača a zabezpečenie funkcie pri výpadku napätia. Táto funkcia zaisťuje spoľahlivú signalizáciu poruchy aj v prípade výpadku napájacieho napätia.